<< Önceki Haber Sonraki Haber >>

Sağlıklı bir evlilik geçirmek için...

Sağlıklı bir evlilik geçirmek için...
Sağlıklı bir evlilik için sizlere dokuz öneri...13.12.2012 11:16:12
1- Ailenizin, çocuklarınızın, eşinizin, dostlarınızın değerini bilin. Eşinizle kaliteli zaman geçirmek için ortak arkadaşlıklar kurun.

2- Kendinize mutluluk için hedefler koymayın. Yani ev, araba alınca, çocuk olunca ya da başka bir olay gerçekleşince mutlu olacağız demeyin. . Mutluluk hedef değil, uzun bir yolculuktur. Hayatınızın her anından, ailenizle geçireceğiniz her vakitten mutluluk duymaya bakın.

3- Eşinizi ve evliliğinizi asla ihmal etmeyin.

4- Çiftler, akşam yemeklerini birlikte yemeye gayret göstermeli, pazar sabahları hep beraber uzun kahvaltı keyifleri yapmalıdır. Ayda birkaç kez konsere, sinemaya, tiyatroya bu da olmazsa pikniğe gidilmeli, seyahatlerden eşlere hediyelerle dönülmelidir.

5- Yardıma muhtaç insanlara birlikte destek olmaya çalışmak, birliktelik duygusunu pekiştirir. Bu da beraberliğe takım ruhu kazandırır. Takım halinde çalışmak eşinizle bağınızı kuvvetlendirir, ilişkinin doğru çizgide ilerlemesini sağlar.

6- Çevrenizdeki insanların eleştirilerine ve önerilerine göre bir hayat sürdürürseniz, kendiniz için yaşayamazsınız. Çok küçük hataları tekrarlanmadıkça göz ardı edebilirsiniz. Karşılaştığınız her olumsuzluğu hafızanıza kazımayın. Bu sizin psikolojinizi bozacağı gibi aile yaşantınıza da yansıyabilir.

7- Tipik Türk kadını modeli olmayın. Kendinizi temizliğe ve mutfağa adamayın. Bırakın her şey olabildiği ölçüde olsun.

8- Çocuklarınızla ve eşinizle beraber vakit geçirebileceğiniz etkinlikler planlayın.

9- Eşinizin doğum gününde, evlilik yıldönümünüzde baş başa vakit geçirebileceğiniz bir program hazırlayın.

myoje

Bu Kategorideki Diğer HaberlerYorum yapmak için buradan üye olabilirsiniz.


Yorumlar
Bu haberin diğer yorumcuları