Boyun Bölgesi İçin Bakım Önerileri

Boyun ve boyun çevresindeki cilt oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden de boyun kırışıklıkları ve sarkmalar oldukça hızlı şekilde kendini gösterebilir. Boyun ve gerdanın genç görünmesini sağlamak için yapılması gereken boyun bakımı önerileri…

Boyun Ve Gerdan Bölgesi  Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyun bölgemizdeki deri, tıpkı göz çevresindeki kadar hassas ve narin bir yapıdan oluşuyor. Bu yüzden yağ ve ter bezleri de daha yoğun bir bakıma gereksinim duyuyor. Günlük boyun temizliğinde, yumuşak ürünlerin yanı sıra nemlendirici ya da hassas ciltler için geliştirilmiş maskeleri tercih edebilirsiniz. Bunların dışında, boyun bölgesini güzelleştirmenin bir diğer yolu da sıcak-soğuk duşlardır. Kırışıklıkları önlemeye yarayan nemlendirici ürünler ise; sadece yüze değil, boyun bölgesine de rahatlıkla kullanılabilir.

Boyun Çizgileri İçin Maske

Bitkisel maskeler doğal nemlendirici oldukları için cilt kırışıklıklarını gidermede etkilidir. Bitki seçiminizi cilt türünüze göre yapmanız gerekir. Örneğin kuru bir cilt tipine sahipseniz, muz sizin için ideal olacaktır. Muzun, içeriğindeki doğal nemlendiriciler ile cilt yaşlanmasını geciktirici etkisi vardır. Muz ile cilt maskesi yapmak için önce 1 adet küçük muzu çatal yardımı ile ezmeniz, sonra 1 tatlı kaşığı gül suyu ile karıştırmanız gereklidir. Bu maskeyi boynunuza masaj yaparak sürdükten sonra yarım saat beklemeniz ve sonrasında ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Bal da cilt nemlendirmek için ideal olan besinlerden biridir. Bal maskesi, boyun bölgesindeki çizgilerin yok olması için birebirdir. Bunun için 1 çorba kaşığı balı aynı miktarda gliserin ile karıştırmanız ve gece yatmadan önce boynunuza sarmanız yeterlidir. Karışımın yatağa bulaşmaması için boynunuzu bir tülbent yardımı ile sarabilirsiniz. Bu maskeyi uygulayarak boyun çizgilerinizden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here