Cilt Detoksu İçin 3 Basit Yol

Soluduğumuz hava, tükettiğimiz içecek ve yiyecekler yoluyla vücudumuza giren toksinler vücuttan yeterince hızlı atılmadığı zaman olumsuz etkileri ilk olarak ciltte görülür. Bu toksinlerin normalden daha kısa sürede atılmasına yardımcı olan detoks programları kısa dönemde çözüm sunabilir ancak önemli olan cilt güzelliği için gerekli vitamin ve minerallerin tam olarak alındığı bir beslenme programına sadık kalmaktır.

Kuru Cilt Fırçalama

Ölü deri hücreleri ve gözeneklerimizden atılan atıklar, cildin derinlerinde kalabilir ve içeriden dışarıya detoks yapmayı engeller. İnsan cildi tıkandığında, toksinleri atamaz ve derinin içinde sıkışırlar. Bu akne, siyah nokta, deri döküntüleri ve diğer kötü etkilere neden olabilir. Kuru cilt fırçalaması bunların temizlenmesine yardımcı olur. Her zaman doğal bir fırça kullanın ve başlamadan önce cildinizin kuru olduğundan emin olun. Lenf bezlerine ve kalbe doğru fırçalanarak başlayın. Bu ayrıca lenfatik akışı artıracak ve vücuda detoks yaparak bağışıklığı artıracaktır.

Terleme

Terleme zehirli toksinleri atmak ve cildi detoksifiye etmek için mükemmel bir yoldur. Koşu veya spor faaliyetleri gibi sizi terleten fiziksel aktivite, cildin toksinleri yok etmesine yardımcı olmak için mükemmel yoldur. Bir diğeri ise sauna ya da bir buhar odasıdır. Terleme, her türlü toksini ortadan kaldıracak ve birçok toksinin depolandığı yağ birikintilerinin parçalamasına yardımcı olarak atılmasını sağlayacaktır.

Toksinlerle Banyo Yapmayın

Evimize gelen suyun büyük bir kısmı sert kimyasallar ve klorlarla doludur. Duş kafasına su arıtma cihazları koyun veya eve gelen suyu su filtresi ile arıtın. Eve gelen suda arsenik klor, alüminyum, pestisitler ve florür bulunabilir. Bu sert kimyasalları filtre ettiğinizde cildiniz de rahatlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here