Hülya Koçyiğit Türkiye’ye döndü

New York’ta mayıs ayında akciğer ameliyatı olan ve başarılı bir tedavi süreci geçiren, ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, Türkiye’ye döndü.

Eşi Selim Soydan ile bu sabah 05.00 sıralarında İstanbul’a gelen Koçyiğit, Atatürk Havalimanı VIP Salonunda menajeri çiçeklerle karşıladı.

Yaşadığı tedavi sürecini hakkında basın mensuplarına bilgi veren Hülya Koçyiğit, “İnanamıyorum. Ülkeme döndüğüm için mutluyum. Mübarek Ramazan gününde Türk halkı namazında niyazında benim için dua etti. Şifa dilekleri yolladı. Beni çok mutlu etti. Bana güç kattı. Sabırla tedavimin yürümesini bekledim. Çok şükür bugün sağlıkla ülkeme döndüm. Önemli bir ameliyat geçirdim. Tesadüfen kansere rastlandı”.

Nefes alma konusunda sıkıntım var

Gazetecilerin “Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?” sorusuna,” Erken teşhis olduğu ve hemen ameliyat olduğum için lenf bezlerine sirayet etmemiş kanser. Dolayısıyla bundan sonra kemoterapi ya da radyoterapi görme ihtiyacım yokmuş. Doktorun açıklaması. Takip edilmesi gerek bir durum olduğu söylendi. Nefes alma konusunda sıkıntım var. Bununda 2-3 ay içinde düzelebileceğini söyledi. Bazı egzersizler yapmam gerekiyor. Bol bol yürüyüş yapmam gerekiyor ki normal hayata dönebileyim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here