Parfüm seçmenin 6 püf noktası

Parfümünüzü değiştirmek, yeni bir parfüm mü almak istiyorsunuz fakat yeni koku konusunda kararsız kaldınız işte size, parfüm seçmenize yardımcı 6 püf nokta…

  • Parfüm kullanmayı seven insanların sıklıkla yaptıkları hataların başında abartılı parfüm sıkmak geliyor. Burnunuz kokuya duyarlı hale geldiğinde parfümün kokusunu almamaya başlarsınız bu da parfümü az ya da çok sıktığınızı karıştırmanıza neden olabilir. Bilek içi ve kulak arkası gibi kısımlara parfüm uygulayarak parfümün yayılmasını artırabilirsiniz. Unutmayın ki, parfümü fazla sıkmakla daha güzel kokmayacaksınız.

  • Parfüm seçerken kendinizi baskı altındaymış gibi hissetmeyin. Eğer koku seçerken kararsız kalıyorsanız yakın çevrenizin yardımını alabilirsiniz.
  • Unutmayın parfümler her tende farklı kokar. Tenin yapısına ve yaşa göre her parfüm her insanda farklı durur. Bu yüzden arkadaşınızda beğendiğiniz bir parfüm kendi üzerinizde hoşunuza gitmeyebilir.

  • Tek bir parfümle yetinmeyin. Üst üste 5 gün aynı parfümü kullanırsanız, artık kokuyu alamaz hale gelirsiniz ve parfüm sürmeyi unutmaya başlarsınız. Çünkü sürseniz de sürmeseniz de o farklı kokuyu artık fark etmemeye başlarsanız. Bu yüzden en az üç farklı parfüm kullanın. Bu sayede teninizdeki kokuyu taze tutabilirsiniz.

  • Dergilerde veya tanıtım panolarında kart üzerine sürülen koku örnekleri size o parfüm
    hakkında iyi fikir verebilir ancak siz yine de teninizde nasıl durduğunu öğrenmek için parfümü teninize sıkarak dene denemelisiniz.

  • Parfüm alırken, yaz için çok kullanışlı olan vücut losyonlarını, kremlerini ve deodarantlarını da ihmal etmeyin. Parfümler gibi; losyon ve kremlerin de teninize uygun olmasına dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here