<< Önceki Haber Sonraki Haber >>

Sıkı bir vücut için ne yapmalı?

Sıkı bir vücut için ne yapmalı?
Aylarca süren başarılı bir diyet programı sonucunda istediğiniz kilo kavuşmuş olabilirsiniz. Peki ya sarkmalar? Hedef kilonuza ulaştığınız halde görüntünüzden memnun değilseniz, bunun nedeni büyük ihtimalle vücudunuz oluşan sarkmalar.09.10.2012 13:19:16
Sarkmaların önüne geçip sıkı bir vücut için yapmanız gerekenler

* Uzmanlar vücudun deniz tuzuyla ovulmasının kan akışını hızlandırarak yeniden elastikiyetini kazanabileceğini söylüyor. Haftada 3 kez duştayken vücudunuzu deniz tuzuyla ovmayı deneyin.

* Sarkmalar için üretilmiş kolajen içerikli kremler vücudun toparlanmasında etkilidir. Ancak yine de etkisi kişiden kişiye fark edebilir.

* Sarkan bölgeler için uygulanacak özel masaj terapileri bu bölgelerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

* Spa merkezlerinde uygulanan yosun terapisi de bir başka etkili yöntemdir.

* Ağırlık çalışarak vücudunuzun toparlanmasını sağlayabilirsiniz. Erkeksi ve kaba bir görünüm ortaya çıkmasından korkuyorsanız, endşelenmeyin! Hafif ağırlıklarla haftada üç gün yapacağınız çalışma yalnızca sıkılaşmanızı sağlar.

* Vücudun elastik olması için suya ihtiyacı vardır. Vücudunuz sıkı ve canlı olmasını istiyorsanız mutlaka günde 6 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

* Birçok vücut sabunu ve losyonu içinde sülfat barıdırır. Eğer cildinizi sıkılaştırmak istiyorsanız, içinde sülfat olmayan ürünler kullanmalısınız.

* Uzmanlar günde en az 5 taze sebze veya meyve yenilmesi gerektiğini söylüyor. Bu sebze ve meyveler bol su içermeleri bakımından vücudunuzun sıkılaşmasına da destek oluyor.

* Haftalık sporunuzun içine mutlaka jimnastiği ekleyin ve bunu haftada 3-4 defa yapın.

* Bu yöntemlerden sonuç almak için en az 6 ay sabretmelisiniz.

EE

Bu Kategorideki Diğer HaberlerYorum yapmak için buradan üye olabilirsiniz.


Yorumlar
Bu haberin diğer yorumcuları